Prezident Miloš Zeman navštívil Velkou Bíteš

28. 6. 2014

Prezident Miloš Zeman navštívil Velkou Bíteš

V rámci své první oficiální třídenní návštěvy Kraje Vysočina navštívil prezident Miloš Zeman v pátek 27. června 2014 Velkou Bíteš a První brněnskou strojírnu. Tato významná akce se nemohla obejít bez přispění dobrovolných hasičů, kde se aktivně účastnili na ceremoniálu jako praporečníci. Při této příležitosti v obřadní síni na Městském úřadě připnul president republiky Presidentskou pamětní stuhu k praporu Města Velká Bíteš.

Presidenta jsme nevítali poprvé. Při oslavách 600 let městských práv 15. září 2008 jsme se účastnili ve vstupní hale radnice přivítání prezidenta republiky Prof. Václava Klause. Nejslavnější však bylo vítání T. G. M.

President T. G. Masaryk dne 17. 6. 1928 ve Velké Bíteši

V neděli 17. června 1928 se účastnili se hasiči zdejší i z okolních obcí v parádních uniformách slavnostního uvítání pana presidenta republiky Tomáše G. Masaryka, který naše město zastavením na cestě od Velkého Meziříčí k Židlochovicím. Na tribuně před radnicí vítal presidenta Josef Ráček z Křoví čp. 59 za okresní starostenský sbor spolu se starostou Bíteše Antonínem Tučkem.

V neděli 17. června 1928 projížděl Velkou Bíteší president Tomáš G. Masaryk, pro velké množství vítajícího lidu byly drženy hlídky Červeného kříže, pro obvyklé případy náhlých zdravotních potíží z horka a pobytu v davu.

O návštěvě Edvarda Beneše v roce 1946 nemáme žádných zmínek, ale pravděpodobně se i na této akci hasičský sbor jako vlastenci podílel.

Foto: Žďárský deník

Žďárský deník.cz

Třetí den: Prezident Zeman byl ve Velké Bíteši a navštívil Třebíč

Na pole patří brambory, nikoliv solární panely, říká Miloš Zeman

Prezident dostal pánvičku na smažení vajíček

Exit 162

Den s Milošem Zemanem, prezidentem České republiky

NovinyVM.cz

Návštěva prezidenta České republiky Miloše Zemana ve Velké Bíteši 27.6.2014

video: Události v regionech

Rubrika: Činnost sboru | Autor: Martin79
Titulek: kód
Jméno:
E-mail: Kód:
Text: