Výjezdy 2018

01. 1. 2018

26. května 2018 10:09 – POŽÁR LESNÍHO POROSTU – CHKO BRDY

Jednotka SDH Strašice byla povolána na požár lesního porostu v CHKO Brdy v lokalitě Zadní Bahna. Jednalo se o taktické cvičení s reálným vyhlášením poplachu. Do cvičení bylo zapojeno přes 200 hasičů a velké množství techniky. Nacvičovalo se i letecké hašení a do cvičení se také zapojili hasiči z Německa. Naše jednotka měla za úkol dodávat vodu na cvičné požářiště.

 

Technika naší jednotky: CAS 15 Renault Midlum 4x4

….

24. května 2018 23:30 – TECHNICKÁ POMOC – STRAŠICE

Hasiči vyjeli k zatopenému sklepu vlivem přívalového deště. Hasiči sklep vyčerpali za pomoci kalového čerpadla a poté se vrátili zpět na základnu.

 

Technika naší jednotky: CAS 15 Renault Midlum 4x4

….

24. května 2018 21:51 – TECHNICKÁ POMOC – STRAŠICE

Hasiči z výjezdové jednotky SDH Strašice byli povoláni k technické pomoci ve Strašicích. Oznamovatel nahlásil na operační velitelství, že mu přitéká k rodinnému domu voda. Hasiči na místě zásahu zjistili, že to není akutní a voda zatím neohrožuje dům ani žádný majetek a proto nebylo potřeba žádného zásahu na místě a jednotka se mohla vrátit zpět na základnu. Cestou zpět hasiči ještě preventivně zkontrolovali vodní toky v okolí Strašic, jestli nehrozí nějaké nebezpečí vlivem rozvodněné říčky Klabavy.

 

Technika naší jednotky: CAS 15 Renault Midlum 4x4 a DA-L2Z Mercedes-Benz Sprinter

….

24. května 2018 17:17 – TECHNICKÁ POMOC – STRAŠICE

Výjezdová jednotka SDH Strašice byla povolána k technické pomoci do obce Strašice a to konkrétně k odčerpání sklepu u rodinného domu, který byl zaplaven vlivem přívalových dešťů. Hasiči odčerpali zaplavený sklep za pomoci přenosného kalového čerpadla.

 

Technika naší jednotky: CAS 15 Renault Midlum 4x4 a DA-L2Z Mercedes-Benz Sprinter

….

24. května 2018 15:35 – TECHNICKÁ POMOC – STRAŠICE

Výjezdová jednotka SDH Strašice byla povolána k uvolnění ucpané kanalizace, která se ucpala vlivem přívalových dešťů. Kvůli ucpané kanalizaci voda vytýkala na komunikaci a do dvora přilehlého domu. Hasiči pročistili zanešené potrubí kanalizace a odstranili nánosy nečistot z příkopů, které zapříčinily ucpání odtokové roury.  Dále hasiči odstranili z komunikace nánosy bahna a trávy, které byli vyplaveny na komunikaci.

 

Technika naší jednotky: CAS 15 Renault Midlum 4x4 a DA-L2Z Mercedes-Benz Sprinter

….

06. května 2018 15:02 – POŽÁR LESNÍHO POROSTU – STRAŠICE

Jednotka SDH Strašice byla povolána krajským operačním střediskem na požár lesního porostu u obce Strašice na vrcholu Bílá skála v polesí Trhoň. Na místě zásahu bylo zjištěno, že se jedná o nedohašené ohniště. Hasiči ohniště prolili vodou a zabránili větších škodám, kdyby došlo k rozhoření požáru.

Technika naší jednotky: CAS 15 Renault Midlum 4x4 a CAS 8 Praga V3S, VEA Škoda Felicia

….

02. února 2018 14:00 – POŽÁR NÍZKÉ BUDOVY – STRAŠICE

Jednotka SDH Strašice byla povolána na požár nízké budovy v obci Strašice. Jednalo se o zahoření sazí v komíně rodinného domu.

 

Technika naší jednotky: CAS 15 Renault Midlum 4x4 a CAS 8 Praga V3S

….

03. ledna 2018 18:47 – POŽÁR NÍZKÉ BUDOVY  –  ZAJEČOV

Jednotka SDH Strašice byla povolána do obce Zaječov na Berounsku na požár rodinného domu.

Požár rodinný dům pohltil v plném rozsahu. Naše jednotka se podílela na hasebních pracích uvnitř domu a také na rozebírání střešní konstrukce proti dalšímu šíření požárů. Nadále byla naše jednotka nasazena na dálkovou dopravu vody na místo požáru. Na místě zasahovalo celkem 8 hasičských jednotek.

 

Technika naší jednotky: CAS 15 Renault Midlum 4x4 a CAS 8 Praga V3S

Rubrika: Zásahy | Autor: sdhstrasice
Titulek: kód
Jméno:
E-mail: Kód:
Text: